Intézetünk hallgatói közül néhányan részt vettek az Ungvári Nemzeti Egyetem Diákjainak Konferenciáján, melynek elsődleges célja volt megszavazni a Központi Szavazó Tanácsot alkotó tíz főt.
UNGVÁRI NEMZETI EGYETEM UKRÁN-MAGYAR OKTATÁSI-TUDOMÁNYOS INTÉZET
Az intézet hivatalos portálja
Intézetünk hallgatói közül néhányan részt vettek az Ungvári Nemzeti Egyetem Diákjainak Konferenciáján, melynek elsődleges célja volt megszavazni a Központi Szavazó Tanácsot alkotó tíz főt.
2024. február 27-én az Ungvári Nemzeti Egyetem Ukrán-Magyar Oktatási-Tudományos Intézetének diákjai ünnepélyes keretek között vehették át magiszteri szintű diplomájukat, a Bercsényi Miklós Könyvtárban.
Február 20- án emlékeztünk meg a Mennyei Század hőseire!
Az UNESCO 1999 novemberi konferenciáján arról döntött, hogy február 21-e legyen az anyanyelv nemzetközi napja
A 35 éves fennállását és működését 2023-ban ünneplő Ungvári Hungarológiai Központ rendezett kertjében a medence melletti részen megsüllyedt a talaj.
Másnap a főváros egyik nevezetességét, a Királyi Palotát, majd az Atomiumot tekintették meg, ezután a nem messze található gyönyörű kisvárosba, Gentbe látogattak el, ahol csaknem egy egész napot töltöttek. Ez idő alatt hajóút keretében fedezhették fel a várost.
Magyar Levente, Magyarország külgazdasági és külügyminiszter-helyettese 2023. június 8-án hivatalos látogatást tett Kárpátalján, ez alkalomból felkereste az Ungvári Nemzeti Egyetem Ukrán-Magyar Oktatási-Tudományos Intézetétét is.
Május 11-én az Ungvári Nemzeti Egyetem három karának hallgatói (Ukrán–Magyar Oktatási Tudományos-Intézet, Nemzetközi Közgazdasági Kapcsolatok, valamint Történelem és Nemzetközi Kapcsolatok) tanulmányi kiránduláson vettek részt. A tanulmányi út Dr. Spenik Sándor, az UMOTI igazgatója kezdeményezésének köszönhetően jött létre.
Április 5-én, szerdán, az Ukrán-Magyar Oktatási-Tudományos Intézet adott otthont annak a találkozónak, mely Spenik Sándor, az Ukrán-Magyar Oktatási-Tudományos Intézet igazgatója és a Svéd Királyság ukrajnai nagykövete, Tobias Tyberg között valósult meg.
Az UNE Ukrán−Magyar Oktatási−Tudományos Intézetének első évfolyamos bakalavr és magiszter hallgatói október 6-án emlékműsorral tisztelegtek az aradi vértanúk kivégzésének 173. évfordulójára. Hagyományosan a nemzeti ünnepekre az intézet elsős diákjai készülnek a legtöbbet. Az idén is az alkalomhoz illő versekkel és Читати далі …